Bioetika

Mark Zuckerberg

Posledné týždne sme mohli vidieť príklad krásneho pokrytectva v prevedení Marka Zuckerberga. Ten sa minulý týždeň tešil zo svojej novonarodenej dcéry Max. Hoci sa Mark chváli svojou židovskou výchovou, ktorú dostal od rodičov, žena, s ktorou má dieťa, pochádza z Ázie.

Mark svojimi statusmi oslávil príchod svojej dcéry na svet a milióny ľudí sa tešili s ním (teda aspoň mu lajkli jeho status).

(Knoxville, 30.08.2015) Štátna univerzita University of Tenneessee vyzýva svojich zamestnancov a študentov, aby prestali používať oslovenia on a ona. Má sa tak dosiahnuť genderovo (rodovo) neutrálna spoločnosť. Autorom týchto inštrukcií je univerzitná povereníčka pre homosexuálny aktivizmus Donna Braquetová. Akokoľvek to slovenským čitateľom znie pochybne, nejde o žart.

Už dávnejšie som upozorňoval na výskumy, ktoré naznačujú, že téza o absolútnej vrodenosti a nezmeniteľnosti sexuálnej orientácie, tak nekriticky šírená masmédiami, neplatí. Najnovšie to potvrdzujú výsledky nového prieskumu sexuálnej orientácie, ktorý bol uskutočnený vo Veľkej Británii. Podľa nich má na sexuálnu orientáciu, ku ktorej sa jedinec prihlási, významný vplyv prostredie, v ktorom žije.

Pred približne jedným týždňom sa v anglickom denníku Daily Mail objavil článok o tom, ako sa jeden transsexuál snažil súdnou cestou dostať k dieťaťu svojej bývalej lesbickej partnerky. Znie to divne? A to sme iba na začiatku príbehu deväťročnej Alice (dnes už možno Daniela) v novom krásnom dúhovom svete, za ktorý denno denne bojujú tisíce a tisíce osvietených pokrokových aktivistov, novinárov i politikov na starom kontinente, v Severnej Amerike a vôbec na celom svete.

Gender poradcovia vo švédskej armáde(22.2.2015) Z najväčšej škandinávskej krajiny prichádza správa, ktorá potvrdzuje názory, podľa ktorých je tzv. genderová teória v skutočnosti ideológiou. Švédska armáda plánuje menovať genderových poradcov do každej vojenskej jednotky do roku 2016, aby tak realizovali svoj ambiciózny plán rozvoja genderových politík aj v armádnom prostredí. Nie všetci sú však týmto krokom nadšení.

Tehotná žena a dieťa(New York, 01.02.2015) Asi každá žena pred pôrodom by sa smiala, keby ste jej položili otázku, či je ženou alebo mužom. Dnes sú však na svete také miesta, kde sa to rodičiek musia spýtať z úradnej povinnosti. A nejde o žart. V americkom štáte New York totiž rodné listy po novom obsahujú kolónku „rod rodičky“ s možnosťami žena/muž. Táto zmena bola zavedená pre transmužov, biologické ženy, ktoré sa identifikujú ako muži, ale pre svoje ženské orgány môžu rodiť. Zmení to spôsob, akým spoločnosť vníma materstvo?

video na podporu referenda za rodinuAko sa pomaly blíži 7. február, deň referenda za rodinu, vyostruje sa aj propaganda, ale samozrejme, aj emócie, útoky na slobodu prejavu a osočovanie.

India – masové sterilizácieJe známe, že Čína a India sú najľudnatejšie štáty sveta. V obidvoch štátoch ako aj mimo nich sa to považuje za problém. Čína už dlhé roky aplikuje relatívne prísnu politiku jedného dieťaťa. India dlho s reguláciou svojej populácie váhala, ale zdá sa, že sa zameškané snaží dobehnúť.

Gender-WC(Sacramento, 08.10.2014) Od začiatku tohto roka môžu „konzistentne transrodoví“ študenti základných a stredných škôl v najväčšom štáte USA navštevovať toalety pre opačné pohlavie. Podobne sa môžu rozhodnúť, či chcú športovať v dievčenskom alebo chlapčenskom družstve v súlade so svojou „rodovou identitou“. Dnes je Kalifornia už opäť o krok ďalej. Miestne univerzity odstraňujú oddelené ženské a mužské záchody, informuje nemecký týždenník Junge Freiheit.

Pedofília„Pedofilný sexuálny záujem je prirodzený a normálny pre mužov.“ Aj takéto tvrdenie zaznelo na „vedeckej konferencii“ o pedofílii na Cambridgeskej univerzite v júli minulého roku. O celej kauze píše v zaujímavom článku pre britský denník The Telegraph jeho londýnsky redaktor Andrew Gilligan. V centre pozornosti sú prepojenia pedofilnej loby na spriaznených vedcov, ktorí môžu docieliť zmenu vnímania pedofílie spoločnosťou.

Homo MilitantOd posledných dekád 20. storočia je celý Západný svet svedkom stále intenzívnejšej „normalizácie“ homosexuality (od dekriminalizácie jej praktikovania až po jej vyzdvihnutie „k oltáru“). Tieto fatálne spoločenské zmeny boli umožnené aj vďaka radikálnemu obratu v jej vnímaní, ktorý by zrejme nebol možný bez vytvorenia a rozšírenia mnohých mýtov – rozchýrených, ale nepravdivých informácií. Je homosexualita vrodená? Je homosexuálny styk bezpečný? Naozaj sú homosexuálov štyri percentá?

Neomarxistická organizácia Zelená mládež v duchu sexuálnej revolúcie hlása heslo „po*ebte sa všetci“.

Neomarxistická organizácia Zelená mládež v duchu sexuálnej revolúcie hlása heslo „po*ebte sa všetci“.

Aspoň tak to vníma mládežnícka organizácia Strany zelených v Nemecku, ktorá si hovorí Zelená mládež (Grüne Jugend). Tá sa totiž pohoršovala nad tým, že sa Európsky súd pre ľudské práva riadi „zastaralými morálnymi predstavami“, ktoré očividne povyšuje nad základné samourčovacie práva človeka. Jedným z týchto práv má byť aj právo na pohlavný styk medzi príbuznými.

Rodovo určené WC (Sacramento, 03.01.2014) Od 1. januára 2014 vstúpili v Kalifornii do účinnosti nové zákony, jeden z nich je vnímaný mimoriadne kontroverzne. Ide o zákon, ktorý umožňuje študentom základných a stredných škôl, ktorí sa konzistentne identifikujú ako transrodoví (transgender), používať toalety určené pre opačné pohlavie. Rovnako majú možnosť výberu, či chcú športovať v dievčenskom alebo chlapčenskom tíme v súlade so svojou „rodovou identitou“. V praxi to znamená, že napríklad žiak s mužskými pohlavnými znakmi, ktorý sa však sám identifikuje ako dievča, môže navštevovať a používať dievčenské záchody alebo športovať v dievčenskom družstve.

PedofíliaTaliansky odvolací súd zrušil odsudzujúci rozsudok voči šesťdesiatročnému sociálnemu pracovníkovi, ktorý sa mal dopustiť pedofílie voči jedenásťročnej dievčine, o ktorú sa staral. Súd odôvodnil svoje rozhodnutie tým, že medzi dotyčnými osobami sa vytvoril „romantický“ vzťah.

StrachV posledných dňoch vyvolala rozruch v Spojených štátoch amerických správa, že Americká psychiatrická asociácia (APA) označila pedofíliu za sexuálnu orientáciu. Viaceré organizácie obhajujúce tradičnú rodinu bili na poplach. Predpokladajú totiž, že tak, ako bola v sedemdesiatych rokoch vyškrtnutá zo zoznamu duševných porúch homosexualita, bude vyškrtnutá aj pedofília. Zmena chápania pedofílie ako „sexuálnej orientácie“ je pritom iba prvým krokom.

Predaj novorodencov v PoľskuPoľský biznis, zdá sa, nevyčerpal všetky možnosti ako prekvapiť. Popri plesnivom premaľovanom mäse či cestárskej soli v potravinách najnovšie pribudol kvitnúci obchod s novorodencami.

V Poľsku ho odštartovala nedávna novela trestného zákona. Predaj novorodencov po novom v Poľsku už nie je považovaný za obchod s ľuďmi. Trestný čin pácha iba ten, komu je dokázané, že kúpil alebo predal človeka na prácu, k žobraniu, prostitúcii či kvôli pornografii. Poľské stránky tak zaplavujú ponuky na predaj a kúpu novorodencov.

PedofilHolandsko je v Európe už tradične považované za jeden z najliberálnejších štátov a keďže sú v súčastnosti liberálne politiky presadzované aj v ďalších krajinách Západu, získava krajina tulipánov aj punc priekopníctva. Holandsko ako prvé legalizovalo eutanáziu, marihuanu, homo-„manželstvá“, v krajine je považované prevádzkovanie bordelu za poctivé podnikanie. Napriek tejto liberálnej samopašnosti je tam trestné spochybňovať holokaust, multikulturalizmus, rovnakosť ľudských rás a ďalšie dogmy moderného sveta. To je však už iná téma na iný článok.

Zoofil a veľrybaJedným z prejavov sexuálnej revolúcie v Západnom Nemecku bola dekriminalizácia zoofílie v roku 1969. V tom istom roku bol trestnoprávnej relevancie zbavený aj homosexuálny pohlavný styk osôb starších ako 21 rokov. V krajine na východ od Rýna sa odvtedy rozšíril celý sexuálny biznis so zvieratami. Spolok Zverolekári proti zoofílii upozorňuje, že informácie „týkajúce sa sexu so zvieratami si prostredníctvom internetu vymieňajú tisíce Nemcov, a niektoré farmy prenajímajú zvieratá za účelom sexuálneho zneužívania“.

České školy dostanú novú príručku o tom, ako zvládnuť u žiakov „homofóbnu šikanu“ a ako jej predchádzať.

Animovaní homosexuáliNemecký národ ako ponížený porazený druhej svetovej vojny si necháva na svoj chrbát nakladať stále ťažšie bremená odškodňovania.

Obrovské finančné náklady vynaložené na podporu Izraela. Trpenie zločinov multikulturalizmu. Počas roka neustále zdôrazňovanie nekonečnej hanby pri spomienkach na holokaust. Niet divu, že v takomto ovzduší si príde na svoje aj homoloby.

Nedávno som sa na stránke združenia Ľudia proti rasizmu dostal k článku „Nerobme z hororov rozprávky" (článok pôvodne uverejnil server changenet.sk – odkaz v súčasnosti nefunkčný, pre znenie článku pozrite napr. tu). V ňom autorka Romana Schlesinger narieka nad diskrimináciou osôb s „alternatívnou sexuálnou orientáciou“ na Slovensku. Popritom sa zároveň pekne ukazuje, ako nafúknuto vníma v podstate nevinné vyjadrenia ľudí s inými názormi.

Dňa 7 februára 1994 Európsky Parlament v Strasbourgu prijal hlasovaním rezolúciu, ktorá potvrdzuje „rovnosť práv“ pre homosexuálov. Ich práva sú uznané – zvlášť právo na sobáš a adopciu detí.

Nasledujúci text osvetľuje motívy, ktoré zohrali úlohu pri prijatí tejto rezolúcie:

„Hoci je homosexuálny spôsob života stále viac a viac akceptovaný širokou verejnosťou, musíme si všimnúť, že činy násilia namierené proti homosexuálom sa v minulých mesiacoch znásobili. Autormi týchto činov sú ľudia, ktorí podporujú ideológie rasizmu a extrémnej pravice. Okrem toho sa niektorí ľudia stále snažia tabuizovať životný štýl homosexuálov a brániť im v slobodnom rozvoji ich osobnosti.“

Preskúmanie historického pozadia tohto rozhodnutia a oprávnenosť jeho záverov, a zároveň odpovedať na nasledujúce otázky je úlohou tohto dokumentu. Čo je homosexualita? Je to prijateľný životný štýl, ktorý by mal nájsť svoje miesto v systéme sociálnych práv, alebo je to odchýlka s individuálnymi ako aj spoločenskými rozmermi, ktorú treba liečiť?

V Holandsku – bašte liberalizmu sa podľa správ TASR najnovšie chystá založenie politickej strany na pedofilnom základe. Politické zoskupenie s názvom Láska k blížnemu, sloboda a rôznorodosť (NVD) vzniká z pedofilného hnutia Martijn. O hlasy voličov by sa strana chcela uchádzať v parlamentných voľbách v roku 2007.

Úplne všetko, a teda aj počatie a narodenie dieťaťa, podlieha dôsledným a nemeniteľným prírodným zákonom, čo zaiste nebude nikto popierať.

Ale pôsobenie týchto zákonov zasahuje ešte oveľa hlbšie, ako sa ľudia doposiaľ domnievali. Prírodné zákony, alebo inak povedané, Zákony stvorenia, totiž ovplyvňujú naprosto rovnako dôsledne aj oblasť skrytého, duševného diania, sprevádzajúceho počatie i narodenie a zásadným spôsobom vplývajú na vnútorné kvality dieťaťa. Z tohto dôvodu by preto rozhodne malo byť spoločensky žiaduce poznanie tohto ich hlbokého a skrytého pôsobenia, ktoré by následne malo byť využívané tak, aby túžba všetkých rodičov po dobrých deťoch nezostávala iba neuskutočneným prianím.

Washington D.C. Napriek pokusom prohomosexuálnych obhajcov vykresliť životný štýl homosexuálov ako normálny, zdravý a porovnateľný s bežným heterosexuálnym, americké ministerstvo zdravotníctva (FDA) obnovilo zákaz darovania krvi pre homosexuálov, kvôli zvýšenému riziku nakazenia pacientov pri transfúzií krvi a krvných derivátov.

Ako možno ste sa už mnohí dozvedeli, v Česku minulý týždeň Poslanecká snemovňa schválila zákon o registrovanom partnerstve osôb rovnakého pohlavia. Schváleniu predchádzala obrovská diskusia. Odporcovia tohto návrhu, vedomí si nízkeho počtu kresťansky a konzervatívne zmýšľajúceho obyvateľstva, sa snažili argumentovať pragmaticky.

Zábava